Archival resources online szukajwarchiwach.pl

Kantor Pocztowo-Telegraficzny w Aleksandrowie Kujawskim

Archiwum Państwowe w Toruniu Oddział we Włocławku
- brak danych - 1882-1918
Aleksandrovskoj Poćtovo-Telegrafnoj Kantor 1882 - 1918
- brak danych - tak
administracja specjalna - transport, komunikacja, łączność rosyjski
inwentarz książkowy Yes inwentarz bez informacji
Na podstawie ukazu z dnia 19/31 grudnia 1866 r. z dniem 1 stycznia 1867 r. Wydział Pocztwowy w Królestwie Polskim znanazł się pod bezpośrednim dozorem Ministerstwa Poczt i Telegrafów Cesarstwa. Ministerstwo Poczt utworzyło w Królestwie Polskim biura (kantory) i oddziały.
Kantor Pocztowo-Telegraficzny w Aleksandrowie podlegał Warszawskiemu Okręgowi Pocztowo-Telegraficznemu. Działał on przy stacji granicznej rozdzielającej zabór rosyjski i pruski. Podczas I wojny światowej urząd został ewakuowany do Rosji, gdzie przez pewien czas prowadził tam działalność.
Rozporządzenia i zarządzenia Warszawskiego Okręgu Pocztwowo-Telegraficznego dot. zabezpieczenia linii kolejowych i telegraficznych, przygotowania stacji i pracowników na wypadek mobilizacji i wojny. Sprawy zabezpieczenia przejazdu dworowi carskiemu, wykazy antypaństwowych ulotek, pism, książek, których rozpowszechnianie na terenie Królestwa było zabronione (sygn. 1-10). - brak danych -

Amount of archival material

10

10

0

0.05

0.05

0.00

Amount of non-archival material

0

0.00

- brak danych -

X

W szukajwarchiwach.gov.pl udostępniliśmy nową wersję wyszukiwarki!

Zachęcamy do jej testowania oraz przesyłania nam propozycji kolejnych zmian i nowych funkcjonalności. Nasz adres znajdziesz w zakładce „Kontakt” na szukajwarchiwach.gov.pl.

Jednocześnie przypominamy, że serwis szukajwarchiwach.pl nie jest rozwijany od lutego 2019 r. – nowe opisy i skany publikowane są wyłącznie w szukajwarchiwach.gov.pl.