Archival resources online szukajwarchiwach.pl

Aktualności

Aktualności

July 31, 2013

Kolejne 440 tysięcy skanów online

Miło nam poinformować, iż od 1 sierpnia 2013 r. kolejna partia 440 tysięcy skanów jest już dostępna w serwisie. Cieszymy się, iż w gronie archiwów publikujących swoje materiały online w szukajwachiwach.pl. znalazły się dwie nowe instytucje: Archiwum Państwowe w Bydgoszczy wraz z oddziałem w Inowrocławiu oraz Archiwum Państwowe w Elblągu z siedzibą w Malborku. Witamy! Opublikowane skany pochodzą także z Archiwum Państwowego w Zamościu oraz Archiwum Narodowego w Krakowie. Zachęcamy do lektury. (...)

zobacz więcej

June 28, 2013

7 milionów

Ilość skanów publikowanych w serwisie szukajwarchiwach.pl przekroczyła dziś 7 milionów. Materiały pochodzą z archiwów w całej Polsce.
Wśród prawie 2 milionów nowo opublikowanych skanów znajdują się m.in. policyjna kartoteka z dziewiętnastowiecznego Gdańska, materiały z archiwum Tarnowskich z Dzikowa czy akt zgonu 17 powstańców styczniowych poległych w bitwie pod Jaścami.
Skany opublikowane w tej aktualizacji pochodzą z Archiwów Państwowych w Warszawie (oddziały w Otwocku i Grodzisku Mazowieckim), Poznaniu, Lublinie, Krakowie, Gdańsku, Piotrkowie Trybunalskim (Oddział w Tomaszowie Mazowieckim), Przemyślu, Częstochowie, Szczecinie, Opolu, Zamościu oraz Radomiu.
Warto zaznaczyć, że opublikowanie tak dużej ilości skanów nie byłoby możliwe bez wysiłku wielu osób odpowiedzialnych za digitalizację, opracowanie materiałów, budowę systemów oraz infrastruktury IT.
Do końca 2013 Narodowe Archiwum Cyfrowe planuje udostępnić kolejne 2 miliony skanów, zbliżając się tym samym do całkowitej liczby 10 milionów skanów.
Pobierz spis nowych skanów akt stanu cywilnego

April 7, 2013

380 tysięcy nowych skanów w serwisie

Miło nam poinformować, że udostępniliśmy prawie 380 tysięcy nowych skanów pochodzących ze zbiorów archiwów państwowych w Kaliszu, Lesznie, Lublinie, Suwałkach, Zielonej Górze, oddziału konińskiego Archiwum Państwowego w Poznaniu oraz Archiwum Narodowego w Krakowie.
Większość materiałów stanowią kolejne skany z mikrofilmów akt metrykalnych, warto jednak podkreślić, że ponad 90 tysięcy skanów to kopie z oryginałów wykonane przez Archiwum Państwowe w Lesznie w ramach programu Programu Wieloletniego Kultura+. Ponadto wśród nowych skanów znajdują się akta miejskie z okresu staropolskiego z zasobu Archiwum Państwowego w Lublinie. Szczegółowe informacje w załączniku. Pobierz spis nowych skanów. Pobierz spis nowych skanów akt stanu cywilnego.

March 22, 2013

Kolejna publikacja skanów

Szanowni użytkownicy! Uzupełnienie publikacji skanów przewidzianych do udostępniania w pierwszej turze w marcu b.r., o czym informowaliśmy na naszych stronach, planowane jest na pierwszy tydzień kwietnia.

March 6, 2013

Ponad 1,24 mln nowych skanów na szukajwarchiwach.pl <br> <br>

Miło nam poinformować, że w serwisie szukajwarchiwach udostępniliśmy ponad 1,24 mln nowych skanów! Są to przede wszystkim skany mikrofilmów z aktami metrykalnymi i stanu cywilnego pochodzących z zasobu archiwów państwowych w Białymstoku, Kaliszu, Katowicach, Koszalinie, Lesznie, Lublinie, Poznaniu (oddział w Koninie), Rzeszowie, Suwałkach, Zielonej Górze i Archiwum Narodowego w Krakowie.
Ponadto wśród nowości są akta dotyczące powstań śląskich, z zasobu Archiwum Państwowego w Katowicach (wraz z oddziałami w Gliwicach i Pszczynie).
Tym samym liczba skanów w serwisie szukajwarchiwach.pl przekroczyła 5 milionów.
Pobierz spis nowych skanów akt stanu cywilnego.
Pobierz spis skanów akt powstań śląskich.

March 6, 2013

Nowe Szukaj w Archiwach

Przedstawiamy Państwu nową wersję serwisu szukajwarchiwach.pl.
Tworząc nową odsłonę serwisu staraliśmy się wykorzystać doświadczenie z ostatnich 3 lat, a także uwagi naszych użytkowników.
Wśród nowości znalazły się m.in. udoskonalona wyszukiwarka, dane z bazy PRADZIAD zawierające informacje o aktach stanu cywilnego w archiwach, a przede wszystkim atrakcyjna szata graficzna.
Zapraszamy do korzystania!

1 2 3 4 5
X

Zapraszamy do testowania nowej odsłony serwisu na szukajwarchiwach.gov.pl!

Przed nami kolejny etap modernizacji. Weź w nim udział – prześlij nam swoje propozycje zmian i nowych funkcjonalności.

Nasz adres znajdziesz w zakładce "Kontakt" na szukajwarchiwach.gov.pl.